Друк

Професія "Плодоовочівник", "Водій автотранспортних засобів категорії "В""

Серед професій, які розширюють можливості організації підприємницької діяльності в сільській місцевості, є плодоовочівник.

Продовочівник в наш час – професія широкого профілю і одна з найважливіших професій сільського господарства. Головний зміст діяльності продоовочівника – забезпечення суспільства свіжими, екологічно чистими, поживними овочами, плодами.

Як і будь-яка інша професія, професія продоовочівника включає багато різноманітних операцій і знаходить застосування у самих різних умовах.

До змісту праці входить весь комплекс сільськогосподарських робіт з вирощування овочів та плодів із застосуванням найрізноманітніших механізмів, добрив. Плодоовочівник готує грунт під овочеві культури, проводить маркірування та сівбу. Вирощену з насіння розсаду висаджує в грунт, а потім, протягом всього періоду росту рослин, поливає, прополює їх, підживлює мінеральними та органічними добривами. Одночасно проводить ряд заходів зі знищення шкідників рослин та бур’янів. При дозріванні овочів, овочівник слідкує, щоб своєчасно їх зібрати, сортує та укладає у тару.

Щоб стати майстром своєї справи, плодооовочівник повинен вміти творчо мислити, уявляти весь процес вирощування овочів та плодів. Успішно працюють ті, кому притаманна любов до рослин, здатність помічати навіть незначні зміни у їх зовнішньому вигляді. Потрібно також вміти чекати. Адже результати.

праці овочівника стають помітними не відразу, а лише через тижні, місяці.

В процесі навчання майбутні плодоовочівники вивчають: біологію, рослинництво, технологію вирощування овочів, хвороби і шкідники рослин та методи боротьби з ними тощо.

Плодоовочівник може реалізувати набуті професійні знання в садівництві, виноградарстві, квітникарстві, вирощуванні злакових культур.